Budapest Bank Békéscsabáért Program

A Budapest Bankról

A Budapest Bank Zrt. az egyik legelső hazai kereskedelmi bankként 1987-ben jött létre. Privatizációja révén a bankcsoport tulajdonosa 1995 es 2015 között az amerikai GE (General Electric) volt. 2015. június 29-én állami tulajdonba került: az MFB (Magyar Fejlesztési Bank) Csoporthoz tartozó Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. vásárolta meg. A Budapest Bank a nyolc hazai nagybank egyikeként teljes körű pénzügyi szolgáltatásokat kínál mind a lakosság, mind a vállalatok – ezen belül főként a kis- és középvállalatok – számára. Főbb leányvállalatai a Budapest Alapkezelő Zrt. és a Budapest Lízing Zrt. A Budapest Bank csoport mintegy 2800 főt foglalkoztat, országos hálózata csaknem 100 bankfiókot foglal magában.

2006-ban 30 fővel indult, és működése alatt folyamatosan növekedett a Budapest Bank békéscsabai Bankműveleti Központja, amely ma mintegy 750 főt foglalkoztat, és Békés megye egyik legnagyobb munkaadója. A központ létrehozása óta nem csak gazdasági tevékenységével, hanem a város fejlődését célzó kezdeményezések felkarolásával is kiemelkedő szerepet vállal a helyi közösség életében.

 

A Budapest Bank Békéscsabán

A Bankműveleti Központ Békéscsabán, a központi elhelyezkedésű Csaba Center bevásárló központ épületegyüttesében üzemel mintegy 8000 négyzetméteren. A központ ily módon, vidéken történő kialakítása európai, magyarországi szintű best practice a vidéki munkahely- és értékteremtésre. A Budapest Bank példáját más bankok is követték (pl. Raiffeisen Nyíregyházán hozott létre hasonló központot).

A központ fennállásának tizedik évfordulója alkalmából tartott sajtóbeszélgetésen, 2016 júniusában Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere így nyilatkozott: „A Budapest Bank a város egyik legnagyobb foglalkoztatójaként és adófizetőjeként immár egy évtizede támogatja Békéscsaba fejlődését. A Bankműveleti Központ által biztosított minőségi munkalehetőség nagymértékben segíti azt, hogy sikerül Békéscsabára vonzani, illetve itthon tartani a magasan képzett, diplomás munkaerőt. Bízunk benne, hogy a Budapest Bank jó tapasztalatai és példája segít bennünket abban, hogy újabb nagy cégeket, befektetőket vonzzunk a városba.

 

Budapest Bank Békéscsabáért Programról

Az elmúlt évtizedben a pénzintézet összesen közel 200 millió forintot adományozott már sport-, oktatási- és kulturális célok támogatására, békéscsabai programok megvalósítására.

Ennek részeként 2013-ban indult a Budapest Bank Békéscsabáért Program, amely keretében 100 és 500 ezer forint közötti összegekre pályázhatnak azok a nonprofit szervezetek, amelyek tevékenységük révén hozzájárulnak Békéscsaba és agglomerációja fejlődéséhez. A program során szorosan együttműködnek intézményi partnerként Békéscsaba Önkormányzatával, civil partnerként az Erőforrás Alapítvány United Way Magyarországgal, valamint médiapartnerként a Békés Megyei Hírlappal.
A program eddigi hét lezárult ciklusa során összesen 269 pályázat érkezett; közülük 74 civil szervezet 104 nyertes pályázata részesült összesen 34 millió forint vissza nem térítendő támogatásban.
Minden kiírás keretében két témakörben várják a pályázatokat; a témákat a békéscsabai önkormányzattal közösen határozzák meg az alapján, hogy mely területeken mutatkozik valós igény a pályázati források iránt, hol lehet kézzelfogható hatást elérni a programon keresztül. Az évek során a támogatott területek között szerepelt már a kultúra, hagyományőrzés, közösségépítés, esélyegyenlőség, vállalkozói ismeretek, pénzügyi kultúra, pályaválasztás, egészségfejlesztés, környezetvédelem.

A program hatékonyságának növeléséért, a civil szervezetek segítéséért 2014. október 3-án „Sikeres civil program – Sikeres támogatásszerzés” címmel workshopot szerveztek a térségben tevékenykedő nonprofit szervezetek számára azzal a céllal, hogy naprakész gyakorlati ismereteket és tapasztalatokat osszanak meg velük a forrásteremtés lehetőségeiről. A rendezvényen résztvevő 35 nonprofit szervezet képviselője a sikeres pályázatírás módszereit is megismerhette, és a Budapest Bank Békéscsabáért Program korábbi nyerteseinek gyakorlatába is betekintést kaphatott. Terveik közt szerepel, hogy a közeljövőben megismétlik a workshopot.

A Budapest Bank hosszú távon elkötelezett Békéscsaba városa mellett. A bank a központban folyamatosan fejleszt, növeli a hatékonyságot és újabb funkciók Békéscsabára telepítése is napirenden van, ezzel a helyi munkaerő bővítése is.

A Budapest Bank Békéscsabáért Program immár nyolcadik pályázati fordulójának kiírása 2017. márciusban lesz esedékes.

 

A Bankműveleti Központ társadalmi szerepvállalása

A központ létrehozása óta nem csak gazdasági tevékenységével, hanem a város fejlődését célzó kezdeményezések felkarolásával is kiemelkedő szerepet vállal a helyi közösség életében. Az elmúlt évtizedben a pénzintézet összesen közel 200 millió forintot adományozott már sport-, oktatási- és kulturális célok támogatására, békéscsabai programok megvalósítására.

A vállalati kultúrában évtizedes hagyománya van az önkéntességnek. Törődés Napja önkéntes akciósorozatot több mint tíz éve rendezik meg minden évben kétszer, tavasszal és ősszel. A munkatársak és családtagok országszerte önkéntes munkájukkal járulnak hozzá gyermek- és ifjúsági, valamint oktatási és egészségügyi intézmények felújításához, rendbetételéhez. A 2016. tavaszi-nyári akciósorozatban a békéscsabai Petőfi Sándor Általános Iskola udvari eszközeit és játszótéri elemeit újították fel közös erővel a Bankműveleti Központ munkatársai és az Előre NKSE csapata, emellett a bank 500 000 forint adománnyal is támogatta az iskola felújítását. (Beszámoló a CsabaTV honlapján: http://csabatv.hu/node/6635)

A kollégák rendszeresen szerveznek adománygyűjtéseket. A Bankműveleti Központ női munkatársait összefogó Nők a Nőkért hálózat minden decemberben jótékonysági

süteményvásárt szervez a budapesti és békéscsabai központban, és a befolyó összeget gyermekekkel foglalkozó civil szervezeteknek juttatja el.

A női vállalkozók esélyegyenlőségét segíti a „Dobbantó, Budapest Bank – pénzügyekről nőknek” program, amelynek keretében 2010 őszén Békéscsabán is megszervezték a 6 hetes/12 napos vállalkozónői kompetenciafejlesztő képzést a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvánnyal együttműködve.

Támogatják a helyi verseny- és tömegsportot, így többek között a női kézilabdát és a röplabdát, valamint az egészséges életmódot és mozgást népszerűsítő kezdeményezéseket is. Immár tizenegyedik éve szponzorálják az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE-t. 2016 folyamán valósították meg a közösen életre hívott „10 év, 10 kívánság – A sport segítségével nincs lehetetlen” című pályázatra beérkezett kívánságokat, amelyekkel a résztvevő békéscsabai óvodák és általános iskolák a mindennapos testmozgás fontosságára hívják fel a figyelmet.

Két éve részt vesznek a MUSE Programban, amely keretében két békéscsabai iskolai osztályt „fogadtak örökbe”, illetve támogatták őket 500-500 ezer forint adománnyal.

Továbbiak

Fotók a “Holnap városáért Díj 2016” díjátadó ünnepségéről >>