A szubszaharai Afrika kész az e-mobilitásra?

621

2016-ban importálták az első elektromos járművet, egy Nissan Leafot Kenyába.  A kikötőben tartották, mert a vámtisztviselők soha nem láttak még ilyet. Mivel az autónak nincs belső égésű motorja, nem tudták, hogy kell működtetni.

Nairobi-közlekedés
Nairobi-közlekedés

De a dolgok gyorsan változnak. Amikor Francis Romano több elektromos járművet importált a kenyai piacon való teljesítményük tesztelésére, úgy találta, hogy egész évben akár 70% -kal is megtakaríthatja az üzemanyagot.

Gyorsabb az urbanizáció Afrikában
Afrikában gyorsabb az urbanizáció, mint bármely más kontinensen. Évente 4% -kal, szemben a globális 2% -os átlaggal. Gyorsan növekvő városi lakossága a meglévő infrastruktúrát – különösen a közlekedést és az energiát – még további nyomás alá helyezi.

Először is, a szubszaharai Afrika közlekedése szinte teljes mértékben üzemanyag-alapú. Ez a polgárok számára költségterhet és az országok számára terheket ró.
Annak érdekében, hogy megóvja a fogyasztókat az egyre növekvő üzemanyagáraktól, az afrikai kormányok nagymértékben támogatják a tüzelőanyagokat. Átlagosan 1,4% -os GDP-vel .
Ezek a támogatások azonban aránytalanul előnyösek a magasabb jövedelmű háztartások számára. Ahogy a városok bővülnek, az olaj iránti kereslet nő, és az üzemanyag-hiány és a költséghatékonyság problémája egyre nagyobb. Az üzemanyag-alapú közlekedés által okozott szennyezés szintén jelentősen hozzájárul az afrikai városok levegőminőségi problémáinak növekedéséhez.

A villamosenergia iránti kereslet növekszik Afrikában
A villamosenergia iránti kereslet Afrikában gyorsan növekszik. A tervek szerint 2040-re megnégyszereződik. Gyakran figyelmen kívül hagyják, hogy sok afrikai ország máris olyan alacsony szén-dioxid-kibocsátású technológiákra támaszkodik, mint a geotermikus energia és a vízenergia.
2017-ben a kenyai energiaszükséglet 77% -a megújuló energia révén valósult meg . Számos afrikai ország bőséges potenciállal – például a nap- és a szélenergiával – , megújuló energiaforrásokra törekszik, hogy növelje a hálózati kapacitást.
Az egyik kritikus kihívás az, hogy ezek a források eredendően változóak (vagy “szakaszosak”), és gyakran nem egyeznek meg a legmagasabb fogyasztói villamosenergia-fogyasztással .

A megújuló energiaforrások életképességének biztosítása Afrikában kulcsfontosságú Olyan energiatárolóra van szükség, amely lehetővé teszi a villamos energia megtakarítását és felhasználását a különböző napszakokban.

A Szaharától délre fekvő afrikai (SSA) országok számára egyre inkább igény van közlekedési alternatívára: megszüntessék az üzemanyagfüggőség és a támogatások növekvő terheit, valamint biztosítsák a villamosenergia-tárolási megoldást. Kihasználhassák bőséges megújuló energiaforrásaikat.

Kína és India – a világ legnagyobb és az ötödik legnagyobb autópiaca – kítűnő példák arra, hogy mit lehet tenni a fejlődő piacokon.Mindkettő arra irányul, hogy áttérjen az EV-ekre, hogy javítsa energiabiztonságukat, csökkentve az importált olaj hosszú távú függőségét (2016-ban ez a kőolajfogyasztás 66% -a Kínában és 80% Indiában ).
India 2030-ig teljesen villamosított járműparkot szeretne . Kína kormánya arra számít, hogy az “új energiagazdálkodási járművek” (NEV) 2020-ig elérik a teljesjárműpiaci kereslet 5% -át és 20% -ot 2025-re . Mindkét ország támogatásokat hajt végre e célok megvalósítása érdekében. A kínai kormány már3 milliárd dollárt költött az EV promóciójára.

Ez felhívja a figyelmet arra, hogy az afrikai országok is felfedezzék az EV-k lehetőségeit. Számos SSA-ország a következő évtizedben nagy kapacitású beruházásokat hajt végre. A járművek tulajdonjoga drasztikusan emelkedni fog ebben az időszakban, tekintettel a népesség növekedésére, a növekvő urbanizációra és a növekvő középosztályra.