Guerrieri győzött a WTCR harmadik futamán a Hungaroringen

252
WTCR

Super Racing Festival – Guerrieri győzött a WTCR harmadik futamán a Hungaroringen.
A délelőtti első versenyen is diadalmaskodó Esteban Guerrieri győzött a túraautó-világkupa (WTCR) magyarországi fordulójának vasárnapi harmadik futamán, a Hungaroringen zárt kapuk mögött zajló Super Racing Festival záróeseményén.

A rajt-cél győzelmet arató argentin pilóta mögött márkatársai, a szintén hondás Tiago Monteiro, valamint Néstor Girolami végeztek a második és a harmadik helyen.
A magyarok közül Tassi Attila (Honda) zárt a legelőkelőbb pozícióban, ő hatodik lett.

A rajt Tassinak nem sikerült igazán jól, pozíciókat veszített, az első kör végére ötödik volt. Az élen Guerrieri, Monteiro, Girolami sorrendben a három hondás száguldott, a világkupában címvédő Michelisz Norbert a rajtpozíciójához képest két helyet javítva 12. volt, Boldizs Bence a 10. helyről a 17. pozícióba csúszott vissza, míg Kismarty-Lechner Gábor a mezőny végén körözött.

Az élen haladó hondás trió nem hibázott, végig szorosan egymás mögött autózva ért célba, Tassi viszont egy helyet veszített és hatodikként intették le. Michelisz nagyot csatázott a középmezőnyben, végül a 10. helyen zárta a futamot. Boldizs a 17., Kismarty pedig a 21. helyen fejezte be a viadalt.

A délelőtt rendezett első futamot Guerrieri Yann Ehrlacher és Girolami előtt nyerte, míg a kora délutáni második versenyen Ehrlacher győzött, Yvan Muller a második, Jean-Karl Vernay a harmadik volt.    Az összetett pontversenyben Ehrlacher áll az élen 169 ponttal, mögötte Guerrieri a második (147 pont), Muller a harmadik (114). A magyarok közül Tassi áll a legjobb helyen, 11. 77 ponttal. A címvédő Michelisz két fordulóval a zárás előtt 56 ponttal a 14. az összetettben.

“Az időmérőn sok minden félre ment, de néha vannak ilyen hétvégék, le kell vonnunk a tanulságokat. Igyekeztem jól teljesíteni, függetlenül attól, hogy nem lehettek itt a nézők, ez is egy olyan helyzet, mint amibe már sokszor kerültem, erősebben kell kijönni belőle” – nyilatkozta az MTI-nek Michelisz.

Tassi azt mondta, csalódott a hétvége miatt, szeretett volna ő lenni a legjobb hondás versenyző a Hungaroringen, és a harmadik versenyen dobogóra akart állni. “Meg kell néznünk a telemetriát, hogy kiderüljön, miért szenvedtem jobban, mint a csapattársaim” – jelentette ki.

Boldizs úgy fogalmazott, nagyon elégedettek a hétvégével, különösen a második futammal. “Nagyon biztató volt a tempó, ebből kell építkeznünk, és természetesen vannak olyan helyzetek, amelyeknek a kezeléséhez még rutint kell szereznem” – tette hozzá.
Kismarty-Lechner úgy vélte, nagyon nehéz hétvégéje volt, de folyamatos volt a fejlődés, a második futamot pedig kifejezetten élvezte.
A WTCR idei szezonja a tervek szerint két hét múlva, Spanyolországban folytatódik.