Mi a City Hungary?

2010-ben kezdtük el a City Hungary Program kialakítását egy nagyon egyszerű oknál fogva.

Takács Júlia, a City Hungary ügyvezető igazgatója
Takács Júlia, a City Hungary ügyvezető igazgatója

Bécsben, Genfben, Vicenza környékén sétálva  a magasabb életminőséget  (biztonság, munkahelyek, pozitív, proaktív gondolkodásmód,  minőségi közlekedés, takaros, rendben tartott házak, minőségi kulturális és szórakozási helyek,  és még sorolhatnánk) megtapasztalva azt fontolgattuk, hogy  szakmai szempontból hogyan tudnánk beindítani és támogatni egy szemléletváltást a magyar városokban, településeken.

Akkoriban már 2006-tól kezdve a vállalatok felelősségvállalás kérdéskörével foglalkozott cégünk. Van aki ismeri és lelkes látogatója minden évben a CSR Hungary Konferenciánknak (társadalmi felelősségvállalás és fenntartható fejlődés) és a köréje szerveződő tevékenységeinknek (CSR Hungary Hírportál, CR Szerda Klubestek, CSR Hungary Díj, CSR Hungary Index, CSR Mátrix tanácsadói rész, kiadványok ).

Itt tapasztaltuk, hogy a vállalkozások és az NGO-k közötti együttműködést a már kifinomult , kiforrott módszerek alapján sikeres és eredményes projektek jelzik.  ugyanakkor a CSR-nak (corporate social responsibility-nek), a fenntartható fejlődésnek lokális szinten van gyakorlati jelentősége. Ezért támogatjuk szakmai szempontból is a városok és a vállalkozások, cégek együttműködését.

Lokalitás-városok

Kulcsszó a közösség. Még hozzá a helyi közösség, település, ahol a cég is működik, alkalmazottjai nap mint nap élnek.

Ideális esetben az állandóan megújuló, modern ismeretekkel rendelkező gazdasági szereplő közjót is szolgál, hisz tisztelve a helyi értékeket (falu, város, régió, ország) hozzájárul a települések fejlődéséhez és ezáltal a közösség életminőségét is javítja.

Elengedhetetlen tehát a konszenzus és a dialógus a cégek, vállalkozások és a helyi politika képviselői az önkormányzatok között, hisz a cél közös: fenntarthatóbb (gazdasági, társadalmi és környezeti szempontból is), minél élhetőbb közösségek, városok, falvak nemcsak magunk, hanem az utánunk következő generációk számára is.

Rendezvények, képzések a modern, fenntartható és élhető városokért

2010-ben tartottuk az első Fenntarthatóbb közösségek- az élhetőbb városokért, falvakért évi konferenciát, amely éppen azt tűzte ki célul, hogy a köz (önkormányzatok) és az üzleti szféra a közös célok érdekében azonos platformra tudjon helyezkedni, úgy hogy a nyertes az illető település lakója legyen.

Útjára a nagy sajtóvisszhangot kiváltott Élhető város Index (É.V.I), mely a modern élethez szükséges feltételrendszert vizsgálta környezetéhez viszonyítva, melyre nemzetközi szinten is vannak példák, ill az auditrendszer  kidolgozása egy teljesen új szakmai megközelítés a városok fenntartható működésében.

Holnap városáért Díj

Holnap városáért Díj 2017
Holnap városáért Díj 2017

2013-ban pedig először hirdettük meg a Holnap városáért Díjat, melynek fővédnöke dr. Réthelyi Miklós, az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság elnöke.

A 2013-ban alapított Holnap városáért Díj a City Hungary Program része.
A Díj célja, hogy az integrált városfejlesztési stratégia mentén a fenntartható városmodell működés 4 fő dimenzióját – a gazdasági prosperitást, a társadalmi egyensúlyt, az egészséges környezetet, a szellemi és kulturális örökség megőrzését -erősítse helyi, magyar példákkal
A nemzeti fenntartható városdíj, a Holnap városáért Díj védjegyhasználatára önkéntes a pályázat.

Milyen témákkal foglalkozunk a Hírportálon, kiadványainkban és rendezvényeinken?

Ebben a folyamatban szeretnénk generáló szerepet vállalni most már nemcsak a Konferenciánkkal, képzéseinkkel, hanem a City Hungary hírportálunkkal.
Ahol közérthetően, de nem szakmai alapok, tények nélkül publikáljuk cikkeinket.

  • Mitől működik jól egy város?
  • Mitől fenntartható, minden értelemben a település?
  • Milyen  elemekből áll a város fenntartható rendszere (közlekedés, közösség, környezet, infrastruktúra stb.)?
  • A fenntarthatóság és az élhetőség összefüggése
  • Mivel jár a városi lét, a városi életmód?
  • Kultúra

Alapelvünk az, hogy legyünk büszkék értékeinkre, építsünk ezekre az értékekre! A megoldásokra, szakmai alapokon nyugvó alternatívákra koncentráljunk.  A vélemények különbözhetnek, ha érveink vannak pro és kontra. Ez természetes.
Rovataink ezt a célt szolgálják.  És remélhetőleg egyre több olvasót generál majd a hírportál számára.

Hisz nem mindegy, hogy hol és hogyan élünk!

Szívélyes üdvözlettel:

Takács Júlia
alapító-ügyvezető igazgató