Londonból Párizsba, Frankfurtba, Dublinba tartanak a bankok

216

Sorra jelentik be a nagy nemzetközi bankok, hogy új központot nyitnak az Európai Unió valamelyik tagországában, miután az Egyesült Királyság kilépett a társulásból. Erre az uniós jogosítványaik megőrzése miatt van szükség.

Londonból Párizsba, Frankfurtba, Dublinba távoznaka bankok
Londonból Párizsba, Frankfurtba, Dublinba távoznak a bankok

Londonban körülbelül egymillióan dolgoznak a pénzügyi szektorban. A City pénzügyi szolgáltatása az ország legfontosabb exportterméke, ami nélkül a brit gazdaság komoly bajba kerülhet.

“Nagyon sokan dolgoznak a City-ben, ami hatalmas adóbevételt jelent a brit kormánynak, vagyis a brit gazdaságot ugyanúgy szolgálja, mint az európait.” – mondta a City of London EU-s képviselője, Jeremy Brown.

Az amerikai JP Morgan egyik vezetője nyilatkozottarról, hogy körülbelül ezer dolgozóját költözteti át dublini, frankfurti és luxemburgi irodáiba. A Goldman Sachs és a Morgan Stanley szintén ezer-ezer alkalmazottját tervezi Dublinba, illetve Frankfurtba átvinni.

Párizsba, Frankfurtba, Dublinba távoznak a bankok

London nem csak Európa, de az egész világ pénzügyi központja. Évek óta biztosítja és védi Európa pénzügyi érdekeit .

A brit Standard Chartered és a svájci UBS Frankfurtot szemelte ki új európai uniós székhelyének, az HSBC Párizsba költöztetné ezer dolgozóját. A Barclays Dublinba menne, míg a Lloyds Berlinről tárgyal.