Melyek a legszennyezettebb városok?

500

Indianak követnie kell Kína példáját és meg kell tisztítania a levegőt a városaiban, amelyek a világ legrosszabb légszennyezettségi paramétereket mutatják a kültéri szennyezés miatt. Álítja az Egészségügyi Világszervezet.
A WHO több mint 4300 várost tartalmazó adatbázisában az indiai városok, mint New Delhi, Varanasi és Patna voltak a legszennyezettebbek. A levegő minden köbméterében megtalálható 2,5 mikrogramm részecskeméret alapján.

Légszennyezett városok
Légszennyezett városok

A kínai városok, mint a Xingtai és a Shijiazhuang nagyon szennyezettek voltak, de Maria Neira, az Egészségügyi Világszervezet vezetője szerint Kína nagy előrelépéseket tett a levegőszennyezés területén. Indiának követnie kellene ezt a példát.

A WHO szerint a bolygóról kilenc emberből kilenc ember vesz levegőt, és évente 7 millió embert öl meg, szinte minden ázsiai és afrikai szegény országban a szennyezettség. A szívbetegségek, a stroke és a tüdőrák körülbelül negyede a légszennyezésnek tulajdonítható.

Globálisan a kültéri levegőszennyezés az elmúlt hat évben magas volt és változatlan maradt, míg a háztartási levegőszennyezés rosszabbodott sok szegény országban.
Mivel az emberek továbbra is szilárd tüzelőanyaggal vagy kerozinnal főznek, a tisztább tüzelőanyagok helyett, mint például a gáz és a villamos energia.

Melyek a legszennyezettebb városok?
Melyek a legszennyezettebb városok?

Az otthoni tiszta üzemanyagokhoz és technológiához való átmenet túl lassú. Három évtizede alatt még mindig három milliárd ember van, akik elsősorban (szennyező) üzemanyagokra és technológiákra támaszkodnak a főzés esetében.

A WHO globális felmérése a városok adatbázisa alapján készült, amely az önkéntes jelentéstételen alapul.
A leginkább szennyezett város a 2016-os jelentésben, az iráni Zabol. Most négyszeresére csökkentette a szennyezés szintjét az adatbázis legfrissebb verziója szerint.