Nincs szükség többé üzleti utakra?

250
Üzleti utak Covid után
Üzleti utak Covid után

Megváltoztak az utazási szokásaink Covid zárlat alatt. Most a szakértők azt jósolják, hogy az üzleti utak a környezetvédelmi megfontolások miatt soha nem térnek vissza a járvány előtti szintre.

Az Institute of Travel Management (ITM) 100 utazási vezető részvételével végzett felmérése szerint a válaszadók mindössze 28 százaléka várja, hogy az utazások visszatérjenek a 2019-es szintre.

A felmérésben résztvevő kétharmada úgy gondolta, hogy az üzleti utazások aránya nem fog visszaállni korábbi szintjére. Az előrejelzések szerint a nemzetközi utazások 2022 második felében elérik a 2019-es forgalom 45 százalékát, a belföldi utazások pedig a 2019-es szint 56 százalékát.


„A kulcsfontosságú szempont a „megfelelő” mennyiségű és típusú utazás elősegítése, a célzott utazás fogalmának bevezetése, valamint ennek a vállalati költségvetési és szén-dioxid-csökkentési célokkal való összehangolása” – mondja Scott Davies, az ITM vezérigazgatója.

Az utazás pénzügyi és egyre inkább környezeti költségei rutinszerűen felmérhetők. Az emberek összekapcsolásából származó emberi és kereskedelmi előnyök számszerűsítése még várat magára.

Miért nincs többé szükség az üzleti utakra?

Paul Miller, a Digital Workplace Group vezérigazgatója és alapítója azt jósolja, hogy a világjárvány utáni üzleti utazások aránya 2019-ben a megszokott 25 százaléka lesz.

Miller 100 fős alkalmazottja arra törekszik, hogy a személyes megbeszéléseknek csak a negyedét bonyolítsák le, amelyeket korábban személyesen tartottak volna.

A 2020-as és 2021-es bezárásokat a digitális megoldások, például a Teams vagy a Zoom jobb kihasználásának kiváltó pontjaként írja le, és hozzátette: „Az általunk ismert üzleti utazások megszűntek. Az emberek üzleti céllal utaznak, de az utazás módja alapvetően megváltozik.

„2022 a kísérletezés éve. Már megvoltak azok a feltételek, amelyek lehetővé teszik az üzleti utazások drámai csökkentését, de ez a kiváltó esemény ezt legitimálta és normalizálta.”

A szervezetek mára felismerték, hogy az utazások online megoldásokkal való 2020-ban történő felváltása nem vezetett a termelékenység csökkenéséhez vagy a munkakapcsolatok kiépítésének képtelenségéhez. 
Ehelyett az új megközelítés segíthet a munka és a magánélet egyensúlyának javításában, és boldogabb alkalmazottakat eredményezhet a folyamat során, teszi hozzá Miller.

2022, a kísérletezés éve

Az ITM felmérése több nagy kihívást azonosított az utazások újrakezdésével kapcsolatban. 

A vállalatok csökkentették a költségvetésüket és a vállalati utazási csapatokat. Valamint nagyobb hangsúlyt fektettek a CO2-kibocsátás és az utazások megtérülésének mértékére.

A válaszadók attól tartottak, hogy ezeket a kihívásokat tovább nehezíti az, hogy a vásárlók az elmúlt két évben további felelősségeket vállaltak: beleértve a jelentéstételi követelményeket és a fenntarthatósági célkitűzéseket.

Fele azt mondta, hogy az utazók jólétére összpontosító programkezdeményezéseket tervez végrehajtani. Csaknem kétharmaduk egyetértett azzal, hogy mentális egészségét a világjárvány befolyásolta.

Úgy tűnik, hogy a kevesebb, de célirányosabb üzleti út jobb lehet a bolygónak és az egyéni utazónak is.